قیمت مفتول

قیمت مفتول
تاریخ آخرین بروزرسانی : 1 سال پیش
نام نوع سایز محل بارگیری تولید کننده قیمت عملیات بیشتر
قیمت مفتول مسوار ۲.۵ الی ۳ میل ، (مفتول مسوار ۲.۵ الی ۳ میل) قیمت مفتول 2.5 الی 3 تهران و شهرستان مسوار 24,300 تومان
قیمت مفتول مسوار ۲.۱ الی ۲.۴ میل ، (مفتول مسوار ۲ الی ۲.۴ میل) قیمت مفتول 2 الی 2.4 تهران و شهرستان مسوار 24,300 تومان
قیمت مفتول مسوار ۲ میل ، (مفتول مسوار ۲ میل) قیمت مفتول 2 میل تهران و شهرستان مسوار 24,300 تومان
قیمت مفتول مسوار ۱.۵ ، (مفتول مسوار یک و نیم) قیمت مفتول 1.5 میل تهران و شهرستان مسوار 36,000 تومان

مفتول

از اساسی ترین و مهمترین آهن آلات ساختمانی ، تولیدی ، تزئیناتی مفتول ها میباشند. در واقع مفتول ، کلاف های 6.5 هستند از کشیده شدن های میلگرد بدست می آید. به باریک ترین نوع آهن که بصورت کلاف و شاخه در می آیند و برای کارهای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند مفتول میگویند. مفتول ها به دو صورت نورد گرم که در دمای 1200 درجه سانتی گراد بدست می آیند تولید میشود. به این صورت که ابتدا میلگرد گرم میشود و در دستگاه های کشش به کلاف 605 که یک واحد مادر برای تولید مفتول است تبدیل میشود. سپس کارخانه ها و کارخانجات تولید مفتول سیاه ، مفتول مسوار و گالوانیزه کلاف را بعنوان مواد خام خریداری مینمایند. بعد از اینکه کلاف در کارگاه ها بعنوان مواد خام دستگاه ها مورد استفاده قرار گرفت به سایزهای کوچک تر تبدیل میشود. بیشتر کارگاه های تولید مفتول های متفاوت سایزهای خود را از 1 میل تا 6.5 میل تغییر میدهند. در واقع این کم کردن سایز مفتول از 1 تا 6.5 بصورت پلکانی و خورد خورد میباشد.

انواع مفتول

اگر بخواهیم مفتول را دسته بندی و از نظر نوع به چند دسته تقسیم نماییم باید از نظر نوع روکش تقسیم نماییم ، چرا که تمامی مفتول ها از نظر نوع جنس همگی یکسان هستند و فقط روکش آنها متغییر است و تغییر میکند. که اگر بخواهیم انواع مفتول را از نظر روکش دسته بندی نماییم به این صورت خواهد بود :

مفتول مسوار

مفتول مسوار یکی از بهترین انواع مفتول هاست که برای مصارفی همچون تزئینات ، استفاده در لوازم برقی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. این مفتول در واقع مفتول سیاه با روکش مسی و مسوار است ، که با این نام در بازار بفروش و مصرف میشود. مفتول مسوار شامل خصوصیات ، کاربردهایی است که در صفحه قیمت مفتول مسوار میتوانید این خصوصیات را مشاهده نمایید.

قیمت مفتول مسوار

برای اخذ قیمت مفتول مسوار میتوانید به صفحه این محصول و برای اطلاع از قیمت انواع مفتول مسوار (شاخه ، کلاف) مراجعه نمایید.

مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه نیز مانند مفتول مسوار از یک روکش برای گالوانیزه شدن استفاده میشود که معمولا روش کار به این صورت است که مفتول سیاه درون تشت های بزرگ که مواد گالوانیزه وجود دارد قرار میگیرد. روال گالوانیزه شدن مفتول سیاه به دو روش گالوانیزه سرد و گرم است که دلیل استفاده این نام در مراحل گالوانیزاسیون این است که اگر بخواهیم مفتول را به گالوانیزه سرد تبدیل نماییم ، مفتول درون تشت هایی که با برق و الکتریسیته مواد گالوانیزه به مفتول می‌چسبد. اما در گالوانیزه گرم ، مفتول درون تشت هایی که مواد گالوانیزه قرار دارد و معمولا این کار در دمای بالا صورت میگیرد ، انجام میشود.

مفتول سیاه

مادر تمامی مفتول های گالوانیزه ، مسوار و سایر مفتول های در بازار ، مفتول سیاه است که در واقع تمامی مفتول ها از این نوع مفتول تولید میشود. مفتول سیاه از کلاف 6.5 تولید میشود ، که در واقع با دستگاه های کشش به سایزهای باریک تر تبدیل میشود.