قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن
تاریخ آخرین بروزرسانی : 2 سال پیش
نام نوع سایز محل بارگیری تولید کننده قیمت عملیات بیشتر
قیمت تیرآهن ۱۸ ماهان (تیرآهن ۱۸ ماهان) قیمت تیرآهن 18 تهران ماهان 3,600,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۶ ماهان , (تیرآهن ۱۶ ماهان) قیمت تیرآهن 16 تهران ماهان 2,950,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۴ ماهان ، (تیرآهن ۱۴ ماهان) قیمت تیرآهن 14 تهران ماهان 2,100,000 تومان
قیمت تیرآهن ۲۰ فایکو ، (تیرآهن ۲۰ البرز ایرانیان) قیمت تیرآهن 20 تهران فایکو (البرز ایرانیان) 4,100,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو ،(تیرآهن ۱۶ البرز ایرانیان) قیمت تیرآهن 16 تهران فایکو (البرز ایرانیان) 2,950,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۴ فایکو (تیرآهن ۱۴ البرز ایرانیان) قیمت تیرآهن 14 تهران فایکو (البرز ایرانیان) 2,350,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۸ اهواز ،(تیرآهن ۱۸ خوزستان) قیمت تیرآهن 18 تهران اهواز (خوزستان) 36,000,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۶ اهواز (تیرآهن خوزستان) قیمت تیرآهن 16 تهران اهواز (خوزستان) 3,000,001 تومان
قیمت تیرآهن ۱۴ اهواز (تیرآهن ۱۴ خوزستان) قیمت تیرآهن 14 تهران اهواز (خوزستان) 2,330,000 تومان
قیمت تیرآهن ۲۲ اصفهان قیمت تیرآهن 22 تهران ذوب آهن اصفهان 5,370,000 تومان
قیمت تیرآهن ۲۰ اصفهان قیمت تیرآهن 20 تهران ذوب آهن اصفهان 4,900,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن 18 تهران ذوب آهن اصفهان 3,835,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۶ اصفهان قیمت تیرآهن 16 تهران ذوب آهن اصفهان 3,525,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان ، (قیمت تیرآهن ۱۴) قیمت تیرآهن 14 تهران ذوب آهن اصفهان 2,842,000 تومان
قیمت تیرآهن ۱۲ اصفهان قیمت تیرآهن 12 تهران ذوب آهن اصفهان 35,630 تومان

تیرآهن

تیرآهن تیری است که در پل ها و ساختمان ها به عنوان تکیه گاه اصلی افقی استفاده می شود. می تواند از چوب، بتن مسلح، فولاد و در مورد تیر آهنی از آهن باشد. تیرآهن ، در واقع تیر افقی اصلی است. هر تیر اضافی عمدتاً به صورت عمود از تیر عبور می کند.

تیرآهن چیست؟

یک عضو سازه اصلی افقی (مانند یک ساختمان یا پل) که بارهای عمودی را تحمل می کند و از یک قطعه یا بیش از یک قطعه متصل به هم تشکیل شده است. این محصول قطعه ای از فولاد یا آهن بلند و ضخیم دارد که در چارچوب ساختمان ها و پل ها استفاده می شود.

تیرآهن در ساخت و ساز و ساختمان سازی ها

تیر، در ساخت و ساز ساختمان، یک تیر افقی نگهدارنده اصلی است که بار متمرکز عمودی را حمل  می کند.

خاصیت تیرآهن

معمولاً برای ساخت پل از تیرآهن استفاده می شود. بند یک تیر عمودی است که برای مقاومت در برابر بارهای برشی قرار گرفته است. تیرهای فولادی کوچک به شکل نورد در می آیند. تیرهای بزرگتر (1 متر / 3 فوت عمق یا بیشتر) به عنوان تیرهای صفحه ای ساخته می شوند که از قطعات جداگانه ورق فولادی به هم جوش داده شده یا پیچ می شوند. وظیفه اصلی آن انتقال بار به ستون هایی است که بر روی آنها قرار دارد. وظیفه تیرآهن انتقال بارهای خود به تیرها است که سپس بار را به ستون ها منتقل می کند. تیرها برای تحمل تنش های برشی خم می شوند، در حالی که تیرها برای حمایت از تیرهای کوچک سفت تر هستند.

نام دیگر تیرآهن چیست

در این صفحه می توانید 18 مترادف، متضاد، عبارات اصطلاحی، و واژه های مرتبط برای تیر، مانند: تیر، خرپا، تیرچه بلوک، پایه، پایه، عرشه پل، کیسون، ورق فولادی، پرلین، تیرآهن و تخته را پیدا کنید.

تفاوت تیر و تیرآهن

تفاوت اصلی تیر و تیرآهن در اندازه قطعه است. به طور کلی کارگران صنعت ساختمان از تیرهای بزرگ به عنوان تیر اصلی یاد می کنند. اگر تکیه گاه افقی اصلی در سازه باشد، یک تیر است نه تیرآهن. اگر یکی از تکیه گاه های سازه ای کوچکتر باشد، تیرآهن است.

چرا از تیرها استفاده می شود

تیرآهن یک نوع تیر بزرگ و عمیق است که در ساختمان سازی استفاده می شود. معمولاً می تواند دهانه های طولانی تری داشته باشد و بارهای بیشتری را نسبت به یک تیر معمولی تحمل کند و اغلب به عنوان تکیه گاه ساختاری افقی اصلی برای تیرهای کوچکتر مانند در ساخت پل استفاده می شود.

تیرآهن I چیست

تیرهای I دارای کاربردهای مهم و متنوعی در صنعت ساخت و ساز فولادی هستند. آنها اغلب به عنوان خرپاهای پشتیبانی حیاتی یا چارچوب اصلی در ساختمان ها استفاده می شوند. تیرهای فولادی I یکپارچگی سازه را با استحکام و پشتیبانی بی امان تضمین می کند.

قیمت تیرآهن

خریداران و مشتریان گرامی برای اطلاع از قیمت تیرآهن به صورت لحظه ای و روزانه میتوانید با شماره های ذکر شده در سایت، تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا اینکه در صفحه قیمت تیرآهن فولاد نوین آرکا، از آخرین قیمت اعلام شده مطلع شوید. هرچند که در هنگام خرید نمی‌توان به سایت و مقاله بسنده کرد و حتما باید با تماس تلفنی قیمت را جویا شوید چون ممکن است در طول یک روز چند بار قیمت آهن آلات کم و زیاد میشود و همانند نرخ طلا است.

قیمت تیرآهن کارخانجات مختلف

عوامل تاثیر گذار زیادی در تعیین قیمت تیرآهن وجود دارد که میتوان به متریال اولیه ، قیمت نفت ، نرخ ارز و دلار ، میزان تقاضا و وزن و کیفیت و...اشاره کرد. حجم بالای استفاده از این محصول در سازه های ساختمانی باعث شده قیمت تیرآهن یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت ساختمان میباشد. گروه بازرگانی فولاد نوین آرکا یکی از بزرگترین و معتبرترین بازرگانی ها در زمینه فروش انواع آهن آلات از جمله تیرآهن تخصص سابقه چندساله دارد. این گروه بازرگانی با کارخانجات فروش تیرآهن زیر کار میکند و محصولات این شرکت را بفروش می‌رساند.

قیمت تیرآهن اصفهان :

کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از قدیمی ترین و معتبرترین کارخانجات تولید تیرآهن ، میلگرد میباشد که توانسته سهم عمده ای از بازار ایران را در دست بگیرد. برای استعلام قیمت تیرآهن اصفهان میتوانید به صفحه تیرآهن اصفهان سایت فولاد نوین آرکا مراجعه نمایید یا اینکه با شماره های ذکر شده تماس بگیرید.

قیمت تیرآهن ماهان :

کارخانه تولید مقاطع فلزی از جمله تیرآهن ماهان یکی دیگر از بزرگترین کارخانجات تولید تیرآهن در ایران میباشد که توانسته به علاوه بر بازار ایران ، صادرات نیز انجام دهد و محصولات خود را بفروش برساند. این کارخانه از سال 1385 شروع به کار کرده و توانسته در طی این چند سال اعتبار خاصی میان مصرف کنندگان کسب نماید. برای اطلاع از قیمت تیرآهن ماهان نیز میتوانید به صفحه تیرآهن ماهان مراجعه و یا اینکه بصورت تلفنی و لحظه ای از قیمت ها مطلع شوید.

قیمت تیرآهن فایکو :

گروه کارخانجات فایکو مانند سایر رقبای خود در زمینه تولید میلگرد ، تیرآهن ، پروفیل و سایر محصولات به تولید انبوه برسد و محصولات خود را در بازار های ایرانی و خارجی به فروش برساند. برای اطلاع از قیمت تیرآهن فایکو میتوانید با شماره ذکر شده در سایت و یا به صفحه تیرآهن فایکو مراجعه نمایید و از قیمت ها بصورت لحظه ای مطلع شوید.

قیمت تیرآهن اهواز :

کارخانجات تولیدات مقاطع فلزی و فولادی خوزستان با نام مستعار اهواز توانسته یکی از مهمترین محصولات خود یعنی تیرآهن را به فروش عمده برساند و مشتریان زیادی در سراسر ایران برای خرید محصولات خود راغب نماید. برای خرید تیرآهن اهواز از فولاد نوین آرکا میتوانید به صفحه قیمت تیرآهن اهواز مراجعه نمایید یا اینکه با شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انواع تیرآهن از نظر شکل و استاندارد

تیرآهن ها بر اساس  خواص مکانیکی و شکل ظاهری در صنایع مختلف کاربرد های مختلفی دارند. تیرآهن ها دارای 3 استاندارد IPE ، INP و IPB می‌باشد. از انواع تیرآهن I میتوان به IPE ، INP و انواع H به HEA ، HEB وHEM اشاره کرد. تیرآهن
 • تیرآهن IPE
این تیرآهن به عنوان تیرآهن معمولی شناخته میشود و مخفف profile eroeennel I  میباشد که شکل ظاهری شبیه حرف انگلیسی I  میباشد ضخامت ثابتی دارد و بال های ابتدایی و انتهایی یکسانی دارد که بارزترین مشخصه ی این نوع تیرآهن میباشد که طبق استاندارد اروپا تولید میشود و پر مصرف ترین نوع تیرآهن در ساختمان سازی میباشد.
 • تیرآهن INP
این نوع هم شبیه IPE شبیه حرف I میباشد که طبق استاندارد روسیه و چین تولید میشود اما هم بصورت تولید داخل و هم بصورت وارداتی در بازار موجود میباشد. تنها تفاوت نوع INP با IPE  در ضخامت باله ها مبباشد که با فاصله گرفتن از جان ضخامت بال  کاهش می‌یابد.تشخیص دو نوع از یکدیگر در نگاه اول ممکن است کار راحتی نباشد لذا هنگام خرید دقت کافی داشته باشید. از این نوع تیرآهن در بالا بردن اسکلت بندی برج و ساختمان های بلند،پل و سد های بزرگ استفاده میشود.
 • تیرآهن هاش یا IPB (بال پهن)
اگر بال تیرآهن با جان آن برابر باشد به آن تیرآهن بال پهن (هاش) گفته می‌شود تیرآهن هاش یا بال پهن بصورت سبک ، سنگین و فوق سنگین نشانه گذاری میشود. از این نوع تیرآهن در مجتمعات تجاری ،سوله ، ستون و...استفاده میشود که برچسب ضخامت به 3 دسته تقسیم میشوند. تیرآهن بال پهن نوع سبک  HEA ، تیرآهن بال پهن سنگین HEB و تیرآهن سنگین TPB میباشد. بال پهن سنگین نسبت به بال پهن سبک ضخامت بیشتری دارد.پس وزن تیرآهن بال پهن سبک و سنگین در سایزهای مختلف، متفاوت است و از سایز 10 تا 1000 به بازار عرضه میشود. برای درک بهتر است وزن بال پهن سبک و سنگین مثلا در سایز 10 نوع سبک وزن 200 و در نوع سنگین همان سایز وزن 240 کیلوگرم را داریم ولی در سایز 90 نوع سبک وزن 3 تن و 200 کیلوگرم و در نوع سنگین وزن 3 تن و 550 کیلوگرم را دارد.
 • تیرآهن لانه زنبوری یا CPE
تیرآهن لانه زنبوری یکی دیگر از انواع تیرآهن است که در این نوع جان آنرا به شکل ذوزنقه ایی برش می‌دهند برای تحمل بیشتر لنگر خمشی.این نوع دارای حفره های توخالی درون جان است که به شکل لانه زنبور دیده میشود که باعث کاهش وزن این نوع تیرآهن میشود و صرفه اقتصادی هم دارد. همچنین وجود این حفره ها به عبور دادن لوله های برق و تاسیسات هم کمک شایانی میکند. در کنار مزایا معایبی از جمله کاهش مقاومت برشی در محل اتصال پل به ستون به دلیل حفره های آن وجود دارد که در مراحل اجرای کار باید از ورق های فلزی برای پر کردن این حفره ها استفاده کنند. همچنین وجود این حفره ها در سطح جان تیر موجب می ‌شود که مقاومت آن ها در برابر تنش های برشی به شدت کاهش پیدا کند.همچنین برای یکپارچه سازی سراسر آن را جوشکاری می‌کنند. تیرآهن زنبوری کاربرد تیرآهن همانطور که گفتیم تیرآهن یکی از مقاطع فولادی پرکاربرد صنعت ساختمان سازی میباشد که وظیفه  استقامت و محافظت از سازه را در مقابل فشار های تنشی و خمشی ساختمان را دارد.از دیگر کاربرد های آن میتوان به :
 • استفاده در ستون ها
 • استفاده در کفی ستون ها
 • ساخت خرپا برای ساخت سوله و سقف و انبار
 • تیرهای اصلی یا شاه تیرها
 • تیرهای کلاف
 • تیرهای میانی و فرعی
 • اسکلت سازه فولادی و...

انواع تیرآهن از لحاظ سایز

سایز تیرآهن از 12 شروع میشود و با اختلاف دو عددی تا 30 میرسد. به طور مثال تیرآهن 12، تیرآهن 14، تیرآهن 16 تا تیرآهن 30. برای اطلاع از قیمت تیرآهن 18 روی لینک کلیک کرده و وارد صفحه مربوطه شوید.